מיגון קרינה

נזקי הקרינה מתגלים רק כעבור שנים בהתפרצות תופעות של מחלות שונות ובהן מחלת הסרטן. 

מחקרים מראים כי מקורות הפולטים קרינה כגון טלפונים סלולאריים, מוצרי חשמל ביתיים , עמודי חשמל, ארונות חשמל ואנטנות סלולאריות, הינם בעלי קרינה המתפשטת באוויר הפתוח ומגיעה לאדם בקלות, ואותה ניתן לגלות רק באמצעות מד קרינה .

בעקבות מחקרים הקושרים בין רמת הקרינה להתפתחות מחלות, גוברת המודעות והחשש בקהילה המדעית מהאפשרות לפגיעה בבריאות גוף האדם כתוצאה מהשפעת הקרינה הנפלטת מרשת החשמל.            

 

כיום הקרינה מגיעה ממגוון רחב של מקומות אך עם זאת אפשר לנסות ולהיחשף אליה פחות וכך להימנע חלקית מהקרינה לכן מומלץ לבצע מיגון קרינה לסביבה בה אנו חיים.

 

מיגון קרינה מפחית משמעותית את רמת הקרינה אליה נחשפים, לכן צריך לבצע מיגון קרינה שכן מיגון קרינה אפקטיבי הינו הדרך להימנע ממחלות ממאירות ומסוכנות הנובעות מחשיפה לקרינה.

מיגון קרינה הנו כלי יעיל המאפשר לאדם לשהות במחיצת ציוד הפולט קרינה אלקטרומגנטית המסוכנת לאדם.

מיגון קרינה מפני שדות אלקטרומגנטיים אשר מקורם בקווי מתח גבוה ונמוך, שנאים, ארונות חשמל ולוחות חשמל- שדה מגנטי ושדה חשמלי שמקורם ברשת החשמל, בו הסכנה העיקרית לבריאות האנשים היא בשדה המגנטי ולכן מיגון הקרינה הוא מהשדה המגנטי.

 

תהליך מיגון הקרינה הוא תהליך מורכב המצריך הבנה עמוקה של אופן החדירה של שדות מגנטיים בתדר נמוך לתוך מבנים. 

השלב הראשוני במיגון קרינה הוא בדיקה יסודית ומיפוי של השדה המגנטי במרחב וזאת על מנת למצוא את מקורות השדה המגנטי במבנה, במקרים רבים מתגלה כי מקור הקרינה נמצא דווקא מחוץ למבנה ובמקרים אחרים מגלים כי השדה המגנטי נובע מכמה מקורות.

מיגון קרינה מתאפשר על ידי חומרים הסופגים קרינה ממקורות פולטי קרינה ולא מאפשרים לקרינה לפגוע באדם.

לצורך מיגון הקרינה משתמשים בחומרים בעלי תכונות מגנטיות מיוחדות, חומרים פרומגנטיים, תכונות אלו מאפשרות להם למשוך את קווי השדה המגנטי ובצורה זאת לכלוא את השדה המגנטי בצד אחד ולא לאפשר לו לחדור לצד השני.

 

ישנם מעט מאוד חומרים מגנטיים - פרומגנטיים בטבע, הידועים שבהם ברזל, ניקל וקובלט.

כיום מייצרים את החומרים הפרומגנטיים המודרניים משילוב של כמה חומרים פרומגנטיים טבעיים עם מתכות וזאת על מנת לקבל תכונות איזוטרופיות, חשמליות ומכאניות טובות יותר בעלות חוזק וגמישות, הכול בהתאם לצורך השימוש.  

לדוגמא רדיד " "Mu-metalהמיוצר מסגסוגת ניקל העוברת עיבוד מיוחד המעניק לו תכונות מגנטיות המפחיתות קרינה ממתקני חשמל, משקלו קל ,בעל גמישות המאפשרת מיסוך במקומות צפופים וקשים, פרמביליות גבוהה המאפשרת את הפחתת הקרינה לרמות נמוכות והצלחה בהשגת יעדי מיגון הקרינה.

 

רדיד Mu-metal"" מיושם בקלות בשל משקלו הקל ועוביו הוא אינו מוסיף משקל על יסודות המבנה.
התקנתו קצרה מאוד, שקטה, אין צורך בקדיחות ובריתוך, יישום באמצעות הדבקה בדבק על בסיס מים ,אין צורך בתחזוקה שוטפת, החומר אינו מחליד, אינו מתכלה ויעיל לאורך זמן, 

מצטיין בכושר בליעה גבוה מאוד של השדה המגנטי וחדירות מגנטית.

רדיד ה- ""Mu-metal מיושם בקלות, בשל משקלו הקל ועוביו הוא אינו מוסיף משקל על יסודות המבנה.

התקנת חומרי מיגון קרינה יכולה להתבצע על ארון החשמל, על הקיר או על רצפת החדר המפרידים בין מקור הקרינה למקום הימצאותם של האנשים.

הפרמטר החשוב של חומרים אלו הוא חדירה מגנטית, לחומרים פרומגנטיים יש חדירות מגנטית גבוהה, תכונה אשר מאפשרת להם למשוך בצורה חזקה את קווי השדה המגנטי.

 

מיגון הקרינה מורכב ממספר שכבות וביניהן חוצצת שכבה של חומר מבודד, השילוב של חומרי מיגון קרינה מאפשר את הורדת השדה המגנטי לרמות נמוכות בהתאם להמלצות של המשרד להגנת הסביבה.

לצורך השלמת תהליך מיגון הקרינה מוסיפים לשכבות המיגון גם מתכות טהורות בעלות מוליכות חשמלית גבוהה.

במצב אידיאלי במיגון קרינה צריך להקיף את מקור הקרינה מכל צדדיו, אולם גם הקפה באמצעות מיגון קרינה חלקי של המקור יכולה להיות אפקטיבית במידה ניכרת.

 

מיגון קרינה אלקטרומגנטית מלוחות חשמל וחדר שנאים אינה פעולה פשוטה,

הפחתת הקרינה באמצעות מיגון קרינה תלויה בסוג ואיכות החומרים שמשתמשים,

מיגון קרינה הינו כלי יעיל וממלא מקום חשוב בהתפתחותנו כחברה המשתמשת באמצעים טכנולוגיים רבים.

מיגון קרינה הינו הדרך העיקרית בה עלינו לנקוט כדי להישמר מפני נזקים העלולים להתפתח מחשיפה ממושכת לקרינה.

לכן חשוב מאוד לבצע את עבודת מיגון הקרינה בחברה אמינה וע"י מומחים בעלי ניסיון,

נתונים אלו מבטיחים הצלחה במיגון קרינה, גם ברמות קרינה גבוהות.

שלח

This field is required.

תודה רבה!

פנייתך נשלחה בהצלחה

This field is required.

This field is required.

צרו קשר

החשיפה לקרינה במהלך חיי היום יום תמידית ובלתי נמנעת, קרינה אלקטרומגנטית הסובבת אותנו נמצאת בכל מקום שבו מופעלים מכשירים חשמליים או קווי מתח והיא פוגעת מבלי שנרגיש.

לייעוץ חייגו: 03-6022210