תכנון ומיגון קרינה

תכנון ומיגון קרינה

 

הנושא של קרינה מעסיק (ואמור להעסיק) כל אדם באשר הוא. כיום, בשל ריבוי שימוש במכשירי חשמל מתקדמים וטלפונים ניידים חכמים - מתרחשת פליטה של קרינה לאוויר הפתוח כל הזמן, ללא הפסקה. באופן עקרוני ניתן לומר שכאשר הערכים והמינונים של הקרינה לא גבוהים - אין מדובר בסכנה. יחד עם זאת, צריך וכדאי תמיד להיות עם האצבע על הדופק על מנת לוודא שאכן זו הרמה של הקרינה ואין חריגה אל ערכים שכן יש בהם משום סכנה לבריאות הציבור.

 

חשיבה בנושא של תכנון ומיגון קרינה מתבצעת כאשר ישנו חשש לדליפה של קרינה בערך גבוה אשר עלול לסכן את מי שנמצא בסביבת הקרינה. אמנם לא יהיה מדובר בסכנת חיים מידית אך גם הצטברות של קרינה זו בגוף או בבית עלולה לגרום בטווח הארוך לבעיות בריאותיות או לסכנה של ממש. כאשר מבצעים חשיבה בנושא זה נבדק כיצד ניתן למנוע מהקרינה לנוע ולזרום אל המקומות שבהם מרוכזים אנשים אלא להישאר במקום אחד שבו יש פחות תנועה ופחות קל להגיע אליו.

 

תהליך של תכנון ומיגון קרינה מבוצע תוך שיתוף פעולה מלא עם איש מקצוע המומחה בתחום של קרינה מכל הסוגים. הוא זה שיודע לומר ולבדוק מה הערכים של הקרינה בכל מקום, האם יש מקום לשקול התקנת אביזרי מיגון ובאילו מקומות הם אכן נדרשים ללא כל ספק. איש מקצוע זה הוא האדם שיבצע את כל הבדיקות הנדרשות, יביא עימו את הציוד המקצועי וכמובן יוכל להגיש דו"ח סיכום שיכלול את כל הממצאים וההמלצות בנוגע לבדיקות ולכדאיות ביצוע פעולות בהמשך.

 

תכנון ומיגון קרינה ייקבעו כאמור על ידי מומחה הקרינה ומומלץ מאד לפעול על פי שיקול הדעת שלו. הוא יוכל להמשיך וללוות את התהליך עד שיושלמו עבודות התכנון והמיגון ואפשר יהיה להיות בטוחים שהקרינה לא עוברת ממקום למקום ברחבי המבנה, כלומר שאין סכמה להיפגע בשל דליפת הקרינה באופן מסוכן או מסכן. הליווי של מומחה הקרינה יסתיים לאחר שהלקוח יביע את שביעות רצונו מהתהליך ומדו"ח הסיכום שהופק עבורו. 

שלח

This field is required.

תודה רבה!

פנייתך נשלחה בהצלחה

This field is required.

This field is required.

צרו קשר

לייעוץ חייגו: 03-6022210