בנייה ירוקה

ת"י 5281 בנייה ירוקה

 

ת"י 5281 בנייה ירוקה הוא ההתייחסות של המשרד להגנת הסביבה לנושא החוקתי והחוקי של הבנייה הירוקה בארץ - נושא חדש באופן יחסי שעדיין נמצא בבדיקות שונות. מדובר בשיטת בנייה חדשה ששמה דגש על בניית מבנים באופן קצר ומהיר תוך שמירה על עקרונות של שמירת איכות הסביבה וכמובן בטיחות מושלמת של המבנה הסופי. התקן עצמו מפרט את שלבי העבודה, את הדרך הנכונה לבנות כך שהבנייה תיחשב כבנייה ירוקה ועל אילו עקרונות צריך לשמור על מנת לעמוד בנהלים והסטנדרטים הקשורים בבנייה ירוקה.

 

השם המלא הוא כאמור ת"י 5281 בנייה ירוקה והוא מתחלק לשני חלקים חשובים ומהותיים שכל אחד מהם עוסק בנושא אחר - האחד בבניית מבנים שלא לצורך מגורים והשני של מבנים המיועדים למגורי אדם. פיצול התקן לשני נושאים אלה בוצע על מנת שהוראות התקן תהיינה נכונות למצב שבו אמורים בני אדם להתגורר במבנה שהוקם תוך התבססות על עקרונות של בנייה ירוקה בניגוד למצב שבו אין כוונת מגורים ואז ניתן לקבוע נהלים אחרים.

 

כבר כמה פעמים שבוצעו בחינות ובדיקות של ת"י 5281 בנייה ירוקה על מנת לוודא שהוא תואם לרוח התקופה, לטכנולוגיות העומדות כיום לרשות אנשי המקצוע מהתחום ומכיוון שהתחום של איכות הסביבה משתנה באופן תדיר הרי שצריך לעדכן גם את התקנים לא אחת. אין ספק שמדובר בתחום שבאופן יחסי יש בו לא מעט שינויים על פני פרק זמן לא ארוך כלל. כאשר בוחנים אפשרות של מגורים במבנה שהוקם על בסיס הבנייה הירוקה חשוב מאד לוודא שהוא עומד בסטנדרטים של ת"י 5281 בנייה ירוקה אחרת הוא עלול להיות שלא להיות מוכר על ידי רשויות המדינה ובכך לסכן את מי שישהה בו.

 

אנשי מקצוע רבים עוברים בשנים האחרונות השתלמויות והכשרות הקשורות בכל הנושאים שצריך לדעת בתחום של ת"י 5281 בנייה ירוקה על מנת להציע מבנים שיעמדו בדרישות התקן והחוק. כאשר פונים אל חברה הפועלת תחת התקן אין ספק שהמבנה יהיה טוב, ראוי, איכותי וכמובן מבוסס על עקרונות של בנייה בר קיימא.

לייעוץ חייגו: 03-6022210