שטף מגנטי

שטף מגנטי

תכונה של שטף מגנטי היא תכונה פיזיקלית הקשורה בכמות הכוח המגנטי העובר דרך משטח או מקום מסוים ביחס ליחידת זמן. תכונה זו קשורה באופן ישיר לנושאים פיזיקליים שונים כמו קרינה, חשמל ואלקטרוניקה ולכן מהנדס מומחה בתחומים אלה חייב להכיר את תכונת השטף המגנטי ועל סמך תכונה זו הוא יוכל להסביר התרחשות של מצבים או מקרים רבים הקשורים בנושאי העיסוק שלו. כאשר המהנדס נקרא לטיפול במקום שיש בו חשד לפליטה מסוכנת של קרינה - אפשר יהיה להסביר את החשד על בסיס תכונת השטף המגנטי וגם להסביר ללקוח המודאג מה בדיוק קורה סביבו.

מכשירים חשמליים יוצרים סביבם שדה מגנטי ונושא זה ידוע בעולם המדע והטכנולוגיה. כאשר נפלטת מהמכשיר קרינה - ללא קשר לכמות הקרינה או לסוגה - על מנת להבין להיכן היא נפלטת, היכן היא מתרכזת ומה קצב ההתפשטות שלה בחלל - יש להבין מושגים בסיסיים הקשורים לנושא של שטף מגנטי, שכן הסברים אלה מבוססים על עקרונות פיזיקליים אלה. אמנם ללקוח הממוצע יהיה קשה להבין הסברים המבוססים על מושגים מתקדמים בפיזיקה אך תוך שימוש באנלוגיות מחיי היומיום הוא יוכל להבין שהקרינה שנמצאת סביבו אינה מסוכנת או מסכנת.

מה צריך לדעת אודות שטף מגנטי?

כאמור, עקרונות רבים הקשורים לעולם הקרינה מבוססים על מונחים כמו שדה מגנטי או שטף מגנטי. על ידי שימוש במונחים אלה קל יותר להבין הן עבור מכשירים קטנים והן עבור אביזרים גדולים יותר (כגון אנטנות או לוחות חשמל) כיצד מתפשטת הקרינה ואפילו להחליט החלטות חשובות מאד כמו היכן למקם אנטנה, היכן להתקין ארון חשמל או תקשורת ומה הדרך הטובה והבטוחה ביותר להקים רשת של כבלי חשמל המיועדים לשימושים שונים. כאשר מומחה מקצועי עושה שימוש בידע העומד לרשותו אין ספק שנושא הקרינה והבטיחות ממנה יעמוד לנגד עיניו והוא יעשה כל שביכולתו לצמצם פגיעה אפשרית או פליטת קרינה כאשר אין בה הכרח. שטף מגנטי הוא מושג שמהנדסים עושים בו שימוש תכוף ותדיר, כמו גם נושאים נוספים בפיזיקה ובכימיה בעבודתם השוטפת.

לייעוץ חייגו: 03-6022210