קרינה

קרינה

הקרינה היא נושא שנמצא כבר זמן רב בשיח הציבורי ובסדר היום שקשור כמעט בכל אדם בכל גיל. הקרינה נפלטת מסוגים שונים של מכשירי חשמל או מכשירים אחרים הזקוקים לתשתית של אנטנות אלחוטיות לשם תפקוד יעיל ופעילות תקינה ובעצם מבוססת פעולה תקינה זו על הימצאותה של הקרינה. אמנם כיום בכל מקום ישנם ערכים כלשהם של קרינה אך מכיוון שמדובר על סוגים ידועים של הקרינה אין הם בדרך כלל מסוכנים או בעלי השפעה שלילית על מי שנמצא באזור.

הקרינה נפלטת כיום ממכשירי הטלפון הניידים החכמים, מהאנטנות הממוקמות כמעט בכל מקום על מנת לאפשר את רשת התקשורת בין מחשבים וטלפונים, מחשבים וציוד ביתי הקשור בתקשורת פולט קרינה אף הוא - ממירים, מודמים לחיבור אינטרנטי ואפילו מכשירי החשמל הביתיים המצויים כמעט בכל מטבח - תנור אפייה, מיקרוגל ועוד. קרינה נוספת עלולה להתגלות במרתפים סגורים שבנייני מגורים או בתים פרטיים. חשוב לדעת אודות קיומה של הקרינה הזו, גם אם ידוע שאין בה כל סכנה.

איך מאבחנים קרינה?

כאמור, עצם פעילותם התקינה של מכשירי חשמל אלה - יש בה כדי לפלוט את הקרינה על בסיס קבוע. יחד עם זאת, מכיוון שמדובר בסוגי קרינה ידועים - מיוצרים אותם המכשירים מראש באופן כזה שיפלטו כמה שפחות קרינה והערכים של פליטה זו לא יהיו גבוהים או מסכנים. כך לדוגמא בניגוד לדעה הרווחת אודות שימוש במכשיר המיקרוגל - בדרך כלל אין סכנה מהקרינה הנפלטת מהמכשיר ואפשר להמשיך לעשות שימוש קבוע ורגיל במיקרוגל ללא כל חשש.

אי אפשר להתחמק לגמרי מקרינה הנפלטת ונמצאת בעצם בכל מקום. כאשר מתעורר חשד להימצאות חריגה של קרינה או לעוצמות גבוהות ממנה - מומלץ להזמין למקום מהנדס מומחה לתחום הקרינה על מנת שיבצע את הבדיקות והמדידות המקצועיות שלו ויוכל לתת דין וחשבון באופן מוסמך ורשמי אודות פליטת הקרינה. הוא גם זה שיוכל להנחות כיצד להתנהג בנוכחות הקרינה, איך למזער את החשיפה אליה ואין להישמר ממנה ככל האפשר. כשיש ספק מומלץ להזמין את בעל המקצוע וכך להיות שקטים לגבי הקרינה.

לייעוץ חייגו: 03-6022210