קרינה חשמל

קרינה חשמל

 

קרינה היא נושא שלעיתים קרובות מעורר מעט חשש וחרדות אך יש לו הרבה מקום בשיח הציבורי כיום. כמעט שאי אפשר להתחמק מחשיפה כזו או אחרת לקרינה מסוגים שונים כיום, שכן הטכנולוגיה שעל בסיסה מיוצרים מכשירי חשמל ואביזרי תקשורת מתבססת על שידור מרחוק או קליטת תדרים ושדרים דרך אנטנות מרכזיות - מה שמחייב את השימוש באביזרים פולטי קרינה. קרינה חשמל יכולה גם להיפלט מעמודי מתח גבוה, ארונות חשמל או נקודות תקשורת מרכזיות.

 

כבלים ועמודי חשמל תמיד היו פולטים קרינה חשמל אך עד לשנים האחרונות כלל לא הייתה מודעות לנושא הזה. בשל העלייה בשימוש בטלפונים הניידים החכמים והפיכתם לחלק בלתי נפרד מהחיים של כל אחד ואחת מאיתנו - הפך נושא הקרינה לגבוה בסדר העדיפויות של השיח הציבורי ורבות דובר על האפשרות של נזקים שעלולה לגרום החשיפה לקרינה זו. אמנם כיום כבר ידוע שאין סכנה ממשית בסוג קרינה זה אך למרות זאת אנשים משתדלים לעשות שימוש נבון ומושכל במכשירים הפולטים קרינה חשמל ומשתדלים להימנע מחשיפה מוגברת לקרינה זו.

 

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שגם אם משתדלים להימנע ככל האפשר מחשיפה לקרינה - הרי שאי אפשר להילחם בתופעה זו, שכן על מנת שהטלפונים, המחשבים ומכשירי החשמל יפעלו בצורה תקינה וישמשו ככלי עבודה לכל דבר, הרי שהם חייבים לקלוט את התדרים מהאנטנות הממוקמות בחוצות הערים והיישובים הגדולים ולשם כך - אין ברירה אלא לעשות שימוש בקרינה. ברגע שלא תהיה קרינה חשמל בכלל - הרי שהמכשירים לא יפעלו, אי אפשר יהיה לתקשר זה עם זה מרחוק ואיכות החיים תרד בצורה משמעותית.

 

כיום ישנה מודעות לנושא זה גם מצד החברות המייצרות את מכשירי החשמל והטלפונים הניידים ויש מאמץ ניכר לייצר אותם כך שיפלטו כמה שפחות קרינה חשמל. אט אט מצטמצמת פליטת הקרינה והודות לחידושים וטכניקות חדשות קטנה רמת הקרינה עם הזמן. אין לדעת מה צופן העתיד בתחום זה אך גם אין ספק שמיטב המוחות עמלים על מציאת רעיונות ופתרונות חדשים שיסייעו להפחית את הקרינה ולהפוך את השימוש במכשירים ליעיל, בטוח וטוב יותר.

לייעוץ חייגו: 03-6022210