נספח חיזוי קרינה

נספח חיזוי קרינה

 

דו"ח של בדיקה הקשורה בנושא של קרינה חייב להכיל גם נספח חיזוי קרינה העוסק - כפי שניתן להבין משמו - בחיזוי האם קרינה אלקטרומגנטית או קרינה מסוג אחר צפויה להיפלט מהמקום הנבדק. דו"חות אלה מוגשים על בסיס קבוע באתרים שבהם מבוצעות עבודות בנייה וחיזוי הקרינה חשוב מאין כמוהו על מנת שמי שקשור באתר העבודה יוכל לקבל את ההחלטה האם להמשיך בעבודות כפי שתוכנן מראש או שעדיף לשנות את התכניות בהתאם להמלצות של מומחה הקרינה שהגיש את הדו"ח.

 

לא מעט פעמים נוצר מצב שבו על סמך דו"ח המכיל נספח חיזוי קרינה הופסקו עבודות, בוצעו תיקונים או ששונה מיקום של עבודות על מנת להתרחק מהמקור שעל פי ההערכות יפלוט קרינה ביום מן הימים. מכאן קל להבין את החשיבות של נספח זה בכל דו"ח הבודק נושא קרינה כזה או אחר. על סמך נספח זה יוכל מומחה הקרינה להסביר את הממצאים שלו, לתת המלצות או עצות להמשך עבודה וכל זאת מתוך כוונה אחת - שמירה על בריאותם של אלה שנמצאים באתר העבודה, כמו גם על בריאותם של אלה שאמורים לפקוד את המבנה לאחר שיוקל ויהיה מוכן.

 

נספח חיזוי קרינה יכלול את סוג הקרינה שנצפתה, את המקור שממנו יש חשד שתיפלט הקרינה והכמות המוערכת, כלומר האם כמות הקרינה תהיה מעל לנורמה ולערכים המותרים, המקובלים ואלה המחשבים לתקינים או שמא מדובר בערכים גבוהים שטמונה בהם סכנה עבור מי שיימצא בסמיכות, גם אם בעתיד. על סמך הדו"ח כולו, הכולל גם נספח חיזוי קרינה יוכלו מנהלי העבודות והפרויקט להחליט איך הם ממשיכים בעבודות. כמובן שמומחה הקרינה יעמוד לרשותם ויוכל לענות להם על כל שאלה נוספת או בירור שיהיה להם.

 

חשוב מאד שהנספח יישאר תמיד בצמוד לדו"ח הסופי על מנת שהוא יהיה שקוף וגלוי עבור כל מי שמעוניין לעיין בו ולהבין עד הסוף את המשמעויות של מסקנות הבדיקה. כדאי לברר אצל רושם הדו"ח כל אי הבנה או נושא שלא הובן עד תום וכך יהיה קל יותר להעריך את המשמעויות

לייעוץ חייגו: 03-6022210