מיסוך קרינה

מיסוך קרינה

 

קרינה בלתי מייננת (אלקטרומגנטית) היא קרינה שנפלטת מהרבה מאד מכשירים בחיי היומיום. ביניהם ניתן למנות מכשירי חשמל וטלפונים סלולריים. הקרינה נמצאת וברוב המקרים ומהמינונים אין היא מהווה סכנה. יחד עם זאת במקרים מסוימים עלולה הקרינה להצטבר לכמות מסוכנת. כיום ישנה מודעות גבוהה מאד לנושא הקרינה ולמרות שהמכשירים השונים פולטים מעט מאד קרינה לאוויר - חשוב מאד לחשוב מדי פעם את הנושא של התקנת אביזרים הקשורים למצב של מיסוך קרינה.

 

אביזרים אלה עוצרים את הקרינה ובעצם מונעים ממנה לעבור ממקום למקום. הקרינה אינה יכולה לנוע באוויר בחופשיות וכך קטן מאד הסיכון להצטברות שלה במקום מסוים וכתוצאה מכך שהיא תהווה סיכון לבריאותם של אנשים החיים או עוברים בקרבת מקום. מדובר באביזרים מקצועיים שצריך לפנות אל איש מקצוע לצורך ההתקנה שלהם, שכן יש צורך להבין לעומק את התחום עצמו של מיסוך קרינה וגם לדעת באופן כללי על סוגים שונים של קרינה, להיות מודעים לסכנות האפשריות מחשיפה לקרינה וכמובן שתהיה המודעות למיקום שבו עלולה הקרינה לנוע באופן חופשי באוויר.

 

רק מומחה בהנדסה ו/או קרינה יהיה בעל ידע מקצועי אודות מה שדרוש לדעת על מיסוך קרינה, כמו גם סוגי קרינה אפשריים בכל מקום, אזור או חלל. חשוב לפנות אל איש מקצוע זה שמהווה חלק מהתחום כאשר חושדים שישנה פליטה חריגה של קרינה במקום כלשהו. איש המקצוע יגיע עם הציוד המקצועי שלו ובעזרתו יוכל לבדוק את החשדות לגבי פליטת הקרינה. לאחר הבדיקה הוא יוכל להסתמך על הממצאים ובעזרתם יוכל להמליץ האם כדאי להתקין במקום מיסוך קרינה או שכדאי לפעול בדרך אחרת.

 

חשוב מאד לבחור בקפידה את איש המקצוע המוסמך והמיומן בתחום זה מפני שהוא יידע בדיוק מה מותר ומה אסור, הוא יידע להנחות בדרכי הפעולה הנכונות בכל מצב או מקרה ואילו ערכים של קרינה שהתגלתה עלולים להיות מסוכנים. אפשר וכדאי לקבל ממנו הדרכה, הנחייה או תשובות לשאלות הקשורות בנושא הקרינה שהוא חשוב ומהותי ביותר. כאשר איש מקצוע ייתן את המידע אודות מיסוך קרינה אפשר להיות בטוחים שהמידע יהיה אמין ונכון.

לייעוץ חייגו: 03-6022210