מיגון קרינה

מיגון קרינה

 

קרינה אלקטרומגנטית היא קרינה שנפלטת ממגוון רחב מאד של אביזרים הקשורים בחיי היומיום של כולנו כמו למשל מכשירי חשמל ביתיים או טלפונים סלולריים. הקרינה נמצאת בכל מקום מבלי שאנו מודעים לכך ועם הזמן היא עלולה ליצור נזקים ובטווח הארוך לפגוע בבריאות. כיום ישנה מודעות הולכת וגוברת לנושא זה ולמרות שהמכשירים השונים מיוצרים כך שהם יפלטו כמה שפחות קרינה וחומרים מסוכנים לאוויר הפתוח - עדיין ישנם מקרים שבהם כדאי לבחון את הנושא של התקנת אביזרים לצורך מיגון קרינה.

 

אביזרים אלה - כשמם כן הם - מונעים מהקרינה לעבור ממקום למקום כך שאין לה חופשיות לנוע באוויר הפתוח וכך פוחת באופן משמעותי הסיכון שהיא תפגע בבריאות של אנשים החיים או עוברים בקרבת מקום. אין מדובר באביזרים או אמצעים ביתיים שכל אדם ממוצע יכול להכין, לבנות או להרכיב בעצמו מפני שנדרשת לשם כך הכשרה והשכלה מעמיקה גם בתחום עצמו של מיגון קרינה וגם באופן כללי יותר בהכרות עם סוגים שונים של קרינה, הכרת הסכנות מחשיפה לקרינה וכמובן מודעות למיקום שבו יש סיכון גבוה לגלות קרינה חופשית באוויר.

 

רק מי שעוסק לפרנסתו יהיה בעל ידע רחב ומקיף הכולל את כל מה שצריך לדעת על הנושא של מיגון קרינה בכלל וסוגי קרינה אפשריים בכל מקום בפרט. צריך להתייעץ עם איש מקצוע מהתחום כאשר ישנו חשד לדליפה של קרינה במקום כלשהו. הוא יגיע עם הציוד המקצועי שלו אשר באמצעותו אפשר לבדוק את החשדות לגבי דליפה של קרינה מכל סוג ולאחר מכן, כאשר הממצאים מונחים אל מול עיניו יוכל להמליץ האם כדאי להתקין במקום מיגון קרינה או שכדאי לפעול בדרך אחרת.

 

חשוב מאד לפנות אל איש מקצוע מוסמך ומיומן בתחום זה מפני שהוא יידע בדיוק מה מותר ומה אסור, אילו ערכים עלולים להוות סכנה ואילו לא ואפשר יהיה לקבל ממנו כל הדרכה, הנחייה או תשובה לשאלה בנושא חשוב זה. כך אפשר יהיה לדעת בוודאות האם צריך מיגון קרינה או שאין בכך צורך ממשי.

 

 

לייעוץ חייגו: 03-6022210