מומחה קרינה

אדם אשר מוגדר בתור מומחה קרינה הוא אדם המחזיק ברישיונות והיתרים מטעם המשרד להגנת הסביבה של המדינה לעסוק בתחומי הקרינה, לבצע בדיקות קרינה, לתת ייעוץ לקבלנים או אדריכלים לפני בניית מבנה בשטח מסוים ולתת חוות דעת מקצועית בכל נושא הקשור באופן ישיר או באופן עקיף לתחום הקרינה. הוא יהיה מומחה של ממש ברכיבים אלקטרוניים וחומרים שונים ויידע מה רמת הסיכון של כל אחד מהם במידה ונפלטת מהם אנרגיה מכל סוג שהוא. כיום הנושא של קרינה מהאנטנות של הטלפונים הניידים היא נושא מדובר ומתוקשר ולכן מומחה קרינה יהיה בקיא ויכיר מקרוב גם את הנושא הזה.

 

צריך ללמוד ולדעת לא מעט על תחום הקרינה בטרם ניתן לעבוד בתחום זה, לתת שירותים ולהיחשב בתור מומחה קרינה. רוב המקרים מי שנחשב כמומחה כזה הוא בעל ידע רב ורחב בנושאים כמו חשמל, אלקטרוניקה, חומרים מסוכנים, פיזיקה וכימיה מפני שהנושא של קרינה קשור בכל אחד ואחד מהתחומים האלה. מכאן אפשר להבין שמדובר בנושא בעל משמעות רבה ואין להקל בו ראש. זהו נושא שאמור להטריד כל אדם - בין אם הוא אדם פרטי, מנהל בית עסק או לקוח המגיע אל מקום שיש בו מכשירים או אביזרים אשר פולטים קרינה מסוג כלשהו.

 

כיום, בין אם נרצה בכך ובין שלא - הקרינה נמצאת בכל מקום שאליו נפנה. טלפונים ניידים, מכשירי חשמל, עמודי חשמל וקווי מתח גבוה - כל אלה פולטים רמות מסוימות של קרינה ורק מומחה קרינה יכול לקבוע האם טוב ובטוח להימצא בקרבת האביזרים האלה או שמוטב להתרחק. מומחה זה ייתן את האישור לבנייה מבנה חדש או ייתן את חוות הדעת בנוגע לפליטת גז ראדון ממקלט של בניין מגורים משותף.

 

מומחה קרינה הוא איש המקצוע שייתן את האישור למכון צילומי רנטגן לפעול ולבצע צילומים לצרכים רפואיים וידריך את העובדים במקום איך להתנהל מבחינת הקרינה, איך לצמצם את ההשפעות שלה ומה לעשות במצב שבו יש חשש או חשד לפליטת קרינה בערכים גבוהים מהמותר או

 

לייעוץ חייגו: 03-6022210