מהנדס קרינה

מהנדס קרינה

כאשר במקום מסוים מתעורר חשד להימצאות קרינה בכמות או בערכים גבוהים מהתקן המותר - יש צורך להזמין שירות מקצועי של מהנדס קרינה שיגיע ויבדוק האם אכן מדובר בערכים גבוהים או שאין סכנה בקרינה. מי שעוסק בתחום של הנדסת קרינה יכיר את סוגי הקרינה השונים המוכרים כיום, מי יכול לשהות בסביבה שבה יש קרינה וכמובן אין להישמר מקרינה ככל שרק אפשר. חשוב לדעת שכיום כמעט בכל מקום שנמצאים יש קרינה בערך כלשהו אך לא תמיד מדובר בסוג או ערך העלולים לסכן חיים.

מהנדס קרינה מקצועי ומיומן לא רק יידע אודות סוגי הקרינה המוכרים כיום אלא יוכל להדריך ולהנחות לקוחות מתי יש לצפות להימצאות קרינה, מהם המקרים שבהם הימצאות של קרינה מותרים ואין איתם בעיה בריאותית או גופנית וגם מתי יש להישמר, להיזהר ולהזמין בדחיפות אנשי מקצוע העוסקים בתחום הקרינה. כיום גם בבתים הפרטיים ובדיקות המגורים יש לא מעט קרינה שמקורה במכשירים חשמליים וברוב המקרים אין איתה שום בעיה. כאשר קיימת מודעת לנושא הקרינה אפשר לדעת מתי יש צורך להיזהר.

במה עוסק מהנדס קרינה?

באופן שגרתי יכול מהנדס הקרינה להגיע אל הבתים של משפחות על מנת לבצע בדיקות של קרינה הנפלטת ממגוון המכשירים המצויים בבית - מיקרוגל, טלפונים ניידים ואפילו מכשירי חשמל ביתיים כמו טלוויזיה, ממיר, מחשב או תנור אפייה. אנשים רבים רוצים להיות שקטים ובטוחים שאין הם או בני המשפחה שלהם נמצאים בסכנה בשל אותה פליטת קרינה המתרחשת ללא הפסקה. מהנדס קרינה יגיע אל הבית או הדירה מצויד במכשור המקצועי שלו ויבצע את הבדיקות הדרושות.

מהנדס קרינה יהיה בעל ידע רק הקשור בנושאים שונים של עולם הקרינה וכמובן יהיה מעודכן בנוגע לשינויים בהנחיות או התקנות הרשמיות בנושא זה. הוא יעבור מדי פעם השתלמויות או הכשרות על מנת לתת תמיד את המידע העדכני והנכון ביותר וכך לדאוג לרווחתם של הלקוחות שלו. מהנדס הקרינה יכול לעבוד באופן עצמאי או כחלק מחברה המציעה שלל שירותים. חשוב לשאול ולברר מה ההשכלה של המהנדס ומה הוותק שלו בתחום.

לייעוץ חייגו: 03-6022210