מדידת קרינה

מדידת קרינה

פעולה של מדידת קרינה מתאימה לביצוע בכל מקום שבו ידוע שקיימת פליטת קרינה לאוויר או לחלל ויש צורך לוודא שאין מדובר בערכים גבוהים, חריגים או כאלה שעלולים לסכן את מי שנמצא באותו החלל. אנשים רבים נוהגים להזמין מפעם לפעם מומחה בתחום הקרינה על מנת למדוד את הערכים של פליטת הקרינה ממכשירי החשמל שיש להם בבית (מיקרוגל, טלפון נייד, מחשב נייח או אמצעי תקשורת אחרים) על מנת לוודא שהקרינה הנפלטת אינה חורגת מערכים שאינם מסכנים את בני המשפחה.

חשוב מאד לדעת שחיי היומיום לא מותירים שום אפשרות להתחמק מפליטת קרינה ובכל מקום שאליו מגיעים - תמיד תהיה קרינה ברמה כלשהי, גם אם מזערים ומינימלית. מקומות שיש בהם עיסוק בקרינה, כמו למשל מרפאות או מכוני צילום מבצעים מדידת קרינה על בסיס שוטף וקבוע על מנת לדאוג גם לעובדים במקום וגם למבקרים. כאשר ייצא ערך לא תקין של מדידת הקרינה - יוזמן למקום באופן מיידי איש מקצוע המומחה בתחום זה על מנת לוודא שהמדידות תקינות ולהנחות את הנוכחים במקום כיצד עליהם להתנהל.

כיצד מתבצעת מדידת קרינה?

מדידה של ערכי קרינה חייבת להתבצע על ידי מכשור מקצועי, מכוייל ומדויק. לא ניתן לבצע מדידת קרינה באמצעים ביתיים וכמובן שצריך ידע מעמיק בעולם הקרינה על מנת לפרש את התוצאות שתתקבלנה ועל בסיסן לקבל החלטות. חשוב מאד לתת לאיש המקצוע לבצע את העבודה שלו בריכוז וללא הפרעה על מנת שתוצאות המדידה תתקבלנה מדויקות ונכונות ככל האפשר. מכשור המדידה מורכב מגלאי קרינה המחוברות אל המכשיר המודד ובו נרשמות התוצאות.

מכיוון שישנם כיום כמה וכמה סוגים של קרינה חשוב מאד לדעת איזה סוג בוחנים ומודדים ואיש המקצוע שהגיע לבצע את המדידה צריך לדעת ולהתאים את מכשור המדידה בהתאם. מדידת קרינה מתבצעת באופן שונה עבור סוגי קרינה שונים בשל הערכים שיתקבלו עבור כל סוג וסוג. לאחר קבלת התוצאות ניתן לבצע תהליך של מחשבה או סיעור מוחות בנוגע להמשך פעילות כפי שהיה עד כה או לשנות דבר מה על מנת להישמר מהקרינה.

לייעוץ חייגו: 03-6022210