יועץ קרינה

 

 הנושא של שמירה על איכות הסביבה הוא נושא שהולך ועולה למודעות הציבורים בשנים האחרונות. אט אט מחלחלת ההבנה שאיכות הסביבה דרושה לשם שמירה על איכות החיים של בני האדם על פני כדור הארץ ולכן שתי איכויות אלה הולכות יחדיו יד ביד ולא באות האחת על חשבון השנייה. זו הסיבה שישנן המלצות לבצע מדי פעם בדיקות כאלה ואחרות באזור המגורים או העבודה ולוודא שאין שום סכנה סביבתית הנשקפת ומסכנת את מי שחי בסביבה. יועץ קרינה הוא אחד מבעלי המקצוע שכדאי שיבצע בדיקה שכזאת.

 

 

יועץ הקרינה מוודא שבסביבת מקום המגורים אין פליטה של קרינה מסוג כלשהו  העלולה לסכן את הבריאות של מי שחי באזור. כיום נפוצות מאד בדיקות קרינה בקרבת אנטנות של חברות הטלפונים הניידים אך זה לא סוג הקרינה היחיד שניתן וכדאי לבדוק. יועץ קרינה יכול לבדוק הימצאות קרינה אלקטרומגנטית, פליטה של גז ראדון ממקלט הבניין או רעש והוא עושה זאת תוך כדי שימוש במכשירים מתקדמים ומשוכללים הרגישים לסוגים אלה של קרינות ופליטות.

 

 

ישנם ועדים של בנייני מגורים משותפים אשר מזמינים יועץ קרינה לביצוע בדיקות מקיפוץ אחת לפרק זמן מסוים ולאחר מכן מוסרים דין וחשבון לדיירים בנוגע לממצאים. כך אפשר לוודא שסביבת המגורים נקייה מסיכונים ולא קיימים חומרים מסוכנים באזור העלולים להוות הן מטרד תברואתי (בשל רעש או ריח) והן בעיה בריאותית (לבני האדם או לחיות המחמד שהם מגדלים). כדאי מאד לבצע בדיקות אלה על ידי יועץ קרינה מוסמך באופן קבוע ולא לדלג על הבדיקות.

 

 

בנוסף לבדיקות אלה יכול יועץ הקרינה לתת ייעוץ או הדרכה לעובדים העוסקים בחשמל או בנייה, לתת הנחיות על מנת לשפר תהליכי בנייה או שיפוצים ולסייע בקביעת מיקום של אנטנה או גוף פולט קרינה אחר. יועץ קרינה מכיר את סוגי הקרינות השונים ויידע האם מדובר בקרינה מסוכנת או בכזאת שאין לה השפעה על הבריאות ולכן אין סכנה גם אם הממצאים לגביה חיוביים. היועץ עובד תחת היתר של המשרד להגנת הסביבה והוא מוכשר ומוסמך לבצע את הבדיקות.

 

לייעוץ חייגו: 03-6022210