חיזוי קרינה

חיזוי קרינה

 

הנושא של חיזוי קרינה הוא נושא חשוב מאד בכל התחום הגדול והרחב של קרינה באופן כללי. כפי שניתן להבין מהשם עצמו - מדובר על ניסיונות חיזור לפליטת קרינה והנושא בא לידי ביטוי בעולם הבנייה והחשמל, שם חשוב מאד לוודא מראש שלא נפלטת קרינה אלקטרומגנטית בערכים גבוהים מהמותר או שצריך לוודא בטרם מתחילים עבודות מסוימות שאין כלל פליטה של קרינה באזור. פעולות הקשורות לביצוע חיזוי קרינה מבוצעות על ידי איש מקצוע מוסמך לנושא קרינה שמגיע לאתר עם הציוד מקצועי שלו ויודע בדיוק מה עליו לעשות על מנת לבדוק את רמות הקרינה, להגיש סיכום לממצאים שלו ולהדריך את העובדים במקום איך להתנהל.

 

כאשר התהליך של חיזוי קרינה מבוצע באופן מסודר ומקצועי יש בו כדי לתת אינדיקציה מראש האם צפויה פליטה של קרינה במועד מאוחר יותר, על סמך נתונים שניתן לראות או להתרשם מהם כבר בהווה. חשוב מאד לעשות זאת לפני שמתחילים בביצוע עבודות של בנייה או הקמת מבנה, שכן ייתכן ויתגלו סימנים המעידים על כך שקרינה מסוכנת עלולה להיפלט במקום ביום מן הימים ולכן כדאי לבטל את העבודות וכלל לא לבצע אותן בשל הסיכון הבריאותי שייגרם גם לעובדים במקום וגם למי שישהה במבנה החדש.

 

חיזוי קרינה חייב להיות מבוצע על ידי מהנדס מקצועי ומוסמך שיש לו ידע בנושאי הקרינה וכמובן הכשרה מקצועית לבצע פעולות כאלה. חשוב מאד שהבדיקה תבוצע על ידי חברה שתחום ההתמחות שלה הוא נושאים הקשורים בקרינה ולא חברה שנושא הקרינה הינו משני בין הנושאים שבהם היא מטפלת. חברות מקצועיות בתחום הקרינה מקבלות לכך אישורים והיתרים מטעם המשרד להגנת הסביבה ולכן הן היחידות שמטעמן ניתן לבצע בדיקות של חיזוי קרינה.

 

רק לאחר מתן התשובה מבודק הקרינה אפשר להתייעץ איתו בנוגע לממצאים שהתגלו בבדיקת החיזוי. הוא זה שמוסמך לומר איך להתנהל ומה כדאי לעשות. הוא הכתובת לקבל ממנה את כל המידע העדכני ביותר, כולל השלכות שעלולות להיות לתוצאות שהתגלו בבדיקה של חיזוי קרינה. זו הסיבה שחשוב לבצע אותה בזמן.

לייעוץ חייגו: 03-6022210