בודק קרינה

בודק קרינה

 

כאשר מדברים בדרך כלל על הזמנת שירותים של בודק קרינה הכוונה היא לאיש מקצוע המגיע אל הבית או הדירה ובודק האם נפלטת קרינה כלשהי ממכשיר המיקרוגל שנמצא בשימוש המשפחה. מי שמבקש לבצע בדיקה זו לבטח יעשה זאת מתוך דאגה לשלומם ולבריאותם של בני המשפחה שלו וכמובן גם שלו עצמו.

 

חשוב מאד להכיר את התחום של בדיקות ומדידות קרינה ולדעת שישנם סוגים נוספים של קרינה שייבדקו על ידי בודק קרינה מוסמך ומיומן מתוך אותם שיקולים של שמירה על הבריאות.

באמצעות בדיקות קרינה ניתן לאתר דליפות של חומרים מסוכנים המשתחררים לאוויר ולוודא שמכשירים או אביזרים שונים שיש בהם קרינה עומדים בתקנים ולא נפלטת מהם כמות קרינה גדולה יותר העלולה לסכן את מי שגר בסמוך אליה.

 

הבדיקות מתבצעות על ידי בודק קרינה מוסמך ומיומן שיודע להפעיל את הציוד המתוחכם והמשוכלל הבודק את הימצאות חומרים אלה באוויר, בקרקע או במים. ברוב המקרים השיקולים של ביצוע בדיקות אלה מתבססים על שמירה על איכות הסביבה ו-וידוא שסביבת המגורים נקייה ממפגעים וניתן לחיות בה בשקט נפשי.

 

ישנם מקרים שבהם מגורים בקרבת אנטנות של חברות הטלפונים הניידים, קווי מתח גבוה של חברת החשמל או ארונות תקשורת עלולים להיות מסוכנים לתושבים ולדיירים באזור ולכן חשוב מאד לנטר על בסיס קבוע ולדעת כל הזמן את הערכים והתוצאות של המדידות. בודק קרינה יוכל לבחון את הממצאים ובמידת הצורך אפילו להמליץ על פינוי של משפחות מהבתים שלהם על מנת לטפל במפגע הסביבתי שנמצא. במידה ואין חריגה מערכי הקרינה המותרים - יוכל הבודק לתת המלצות כיצד לוודא שהערכים לא מתגברים ומה לעשות על מנת להפחית את הגעת הקרינה אל הבית.

 

בודק קרינה עשוי לקחת חלק פעיל בהנחת תשתיות של בית או מבנה חדש שטרם נבנה, להיות שותף בהגשת הבקשות לרשות המקומית או בהכנת השרטוטים והתוכניות. כך אפשר יהיה לכלול בבקשות השונות את חוות הדעת המקצועית שלו והסתמך עליה עת יש להוכיח ממצאים כאלה ואחרים בפני מהנדס ראשי או מהנדס מטעם גוף רשמי.

לייעוץ חייגו: 03-6022210