בודק קרינה מוסמך

בודק קרינה מוסמך

 

אדם אשר עובד בתור בודק קרינה מוסמך הוא אדם שקיבל את הרישיון וההיתר לעסוק בנושא כל כך רגיש מטעם הגורמים במדינה האמונים על השמירה על איכות הסביבה ובכלל זה האוויר, המים והקרקע. כאשר שומרים על משאבים טבעיים אלה נשמרת גם הבריאות של בני האדם ואין סכנה מיידית במפגע בריאותי כזה או אחר, כמו למשל קרינה. הקרינה מגיעה ממקומות רבים ומאביזרים שונים ולא ניתן להתחמק באופן מוחלט מהנוכחות שלה, אך כדאי להבין את המשמעויות של חשיפה לקרינה ואת המידע הזה ניתן לקבל על ידי בודק קרינה מוסמך.

 

לא כל אחד יכול לעבוד בתור בודק קרינה מוסמך או זוטר. לשם כך יש לקבל היתר מטעם המדינה וצריך לעבור כמה וכמה השתלמויות מקצועיות, הסמכות בתחומי איכות הסביבה וכמובן להוכיח זיקה ורצון לעשות שינוי במודעות לשמירה על איכות הסביבה. מכיוון שישנם סוגים מסוכנים של קרינה - הרי שחייב בודק קרינה מוסמך להיות מורשה להתקרב אל מקורות קרינה אלה ולא כל אחד יכול לעשות זאת במקומו. בודק הקרינה יכול להעריך היכן ישנה סבירות גבוהה להופעת קרינה בכל מינון שהוא וכמובן שיש לו את הציוד המקצועי שיוכל לאמת או להפריך את החשדות שלו.

 

בודק קרינה מוסמך יכול לסייע במגוון רחב של מצבים - כך למשל הוא יכול להיות מוזמן אל ביתו של לקוח פרטי המעוניין לוודא שבבית שבו הוא גר אין ערכים גבוהים מדי של קרינה כזאת או אחרת, הוא זה שייתן אישור למרפאה או מכון צילומים להמשיך בעבודתם והוא זה שייתן את חוות הדעת המקצועית לפני בנייה ויוכל להעריך האם במקום מסוים יש סיכון של פליטת קרינה. החלטות רבות של אנשי מקצוע אחרים מתבססות על חוות דעתו של בודק קרינה מוסמך.

 

כאשר מנסים ליצור קשר עם חברה המציעה שירותים בתחום הקרינה חשוב מאד לוודא שמדובר חברה מקצועית הפועלת תחת היתרים ורישיונות שניתנו לה על ידי המשרד להגנת הסביבה. כיום אנשים רבים מודעים לנושא זה ויוזמים בעצמם בדיקות על מנת לוודא שהם נמצאים בצד הבטוח.

לייעוץ חייגו: 03-6022210