בדיקת קרינה

 

 

בדיקת קרינה

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מזמינים הביתה שירות של איש מקצוע המבצע בדיקת קרינה. ברוב המקרים הם מבקשים לוודא שמכשירי החשמל שלהם, לרבות המיקרוגל והטלפונים הניידים לא פולטים כמויות גבוהות של קרינה אשר עלולה לסכן את בני הבית והמשפחה אך שירות זה עשוי להתאים גם ללקוחות עסקיים או מוסדיים שיש להם שימוש קבוע ושגרתי באביזרים אשר פולטים קרינה והם צריכים לוודא שהערכים תקינים ועומדים בדרישות התקן והחוק הקשורים בנושא של קרינה אלקטרומגנטית או כל סוג קרינה אחר.

בדיקת קרינה מבוצעת על ידי איש מקצוע שיידע להעריך היכן תימצאנה כמויות הקרינה, מכיר את מכשירי החשמל הנפוצים וכך יכול להעריך אילו מכשירים נוטים יותר לפלוט קרינה וכמובן יוכל לתת ייעוץ והדרכה בנוגע לממצאים שיעלו מהבדיקה עצמה. איש מקצוע זה יהיה בעל ידע נרחב בנושאי הנדסה, בנייה, חשמל וכמובן סוגי הקרינה האפשריים והפוצים בדרך כלל באזור ביתיים ועירוניים לעומת כאלה שיותר סביר למצוא באזורים של תעשייה ומסחר. בסיומה של בדיקת קרינה יקבל הלקוח (ללא קשר אם הוא לקוח פרטי או עסקי) את דו"ח ממצאי הבדיקה והמלצות לביצוע בהמשך, במידה וישנן כאלה.

בארץ ישנן כמה חברות המורשות מטעם המשרד להגנת הסביבה לבצע בדיקת קרינה ולכן חשוב מאד לפנות אך ורק אל חברה מקצועית שזהו תחום העיסוק וההתמחות העיקרי שלה ולא נושא נוסף שהיא עוסקת בו מבלי שהעובדים בה קיבלו את ההכשרה והידע הדרושים לשם כך. הניסיון התעסוקתי חשוב מאד בנושא זה מפני שנהלים ותקנות משתנים מדי פעם וחשוב להיות עם האצבע על הדופק כל הזמן על מנת להישאר מעודכן ולדעת בדיוק מה אומרים התקנים החדשים ואיך יהיה הכי נכון להדריך את הלקוחות.

בדיקת קרינה עשויה להיות עניין מציל חיים מפני שללא בדיקה מקצועית אי אפשר לדעת אודות פליטה חריגה של קרינה בבית, בעסק או במפעל. קרינה סמויה שנפלטת עלולה לסכן את הבריאות של מי שנמצא בסביבתה ולכן הבדיקה עשויה להיות מה שיביא לידי כך שאמצעי זהירות והגנה יינקטו ויגנו על מי שצריך.

 

לייעוץ חייגו: 03-6022210