אנטנות סלולריות קרינה

אנטנות סלולריות קרינה

 

אין מי שלא יודע שהאנטנות הסלולריות, אלה שבזכותן עובדים באופן תקין הטלפונים הניידים פולטים קרינה בלתי מייננת (קרינה המכונה גם בשם קרינה אלקטרו מגנטית). הדעות אמנם חלוקות בנוגע לכמות הקרינה והערכים שלה בחלל אך ידוע באופן מדעי כי אין סכנה מערכים תקינים ונמוכים שלה, מה גם שחברות הטלפונים מבצעות מדי פעם בדיקות של אנטנות סלולריות קרינה על מנת לוודא שאין כמויות חריגות של קרינה הנפלטות מהאנטנות אל האוויר והחלל החופשי.

 

חשוב מאד שבדיקות אלה תבוצענה על ידי אנשי מקצוע המומחים בעולם הקרינה, שכן הם אלה המצוידים באביזרים או המכשירים אשר באמצעותם ניתן לבדוק אנטנות סלולריות קרינה ולדעת בדיוק האם האנטנה ומנגנוני הבטיחות שלה פועלים באופן נכון, תקין ובטוח. חשוב לדעת שמדידות אלה מבוצעות באופן שגרתי ורציף כל הזמן על מנת למנוע תקלה שיש בה סכנה. זו הסיבה שאנשי מקצוע מתחום הקרינה מגיעים לתת את חוות הדעת המקצועית שלהם במידה ויש כוונה או רצון להציב אנטנה סלולרית בסמיכות לשכונת מגורים או למוסד חינוכי.

 

ברוב המקרים משתדלים אנשי המקצוע להציב את האנטנות במקומות מבודדים הרחק משכונות מגורים או מריכוזי אוכלוסייה אך אי אפשר להתעלם מהעובדה שריחוק רב מדי עלול לגרום לפעילות מקוטעת של רשתית התקשורת האלחוטיות ולכן פליטת הקרינה מחויבת המציאות. יחד עם זאת, כאשר מקפידים על ביצוע בדיקת אנטנות סלולריות קרינה אפשר להיות כל הזמן עם האצבע על הדופק ולוודא שרמות הקרינה תקינות ונמצאות מתחת לטווח של ערכים שיש בהם סכנה לעוברים ולשבים.

 

כאשר בדיקות של אנטנות סלולריות קרינה מבוצעות באופן שגרתי ושוטף - יכולים הצרכנים של שירותי התקשורת להיות רגועים ובטוחים שהאנטנה אינה מהווה סכנה. החברות המציבות את האנטנות יודעות שעליהן לוודא שאין סכנה באף אחת מהאנטנות ולצורך כך מעסיקות אנשי מקצוע מומחים ומובילים מעולם ההנדסה, הפיזיקה והקרינה. אנשי מקצוע אלה יידעו מה לעשות בכל מצב או מקרה של קרינה, תקלה באנטנה או ווידוא שהאנטנה פועלת באופן תקין כפי שהיא אמורה ולספק את שירותי התקשורת להם זקוק הציבור הרחב.

לייעוץ חייגו: 03-6022210