אישור קרינה

 

 

 

קרינה אלקטרומגנטית או אחרת נפלטת ממכשירים חשמליים הסובבים אותנו, בני האדם כל הזמן וללא הפסקה. בבית, בשטחים פתוחים, בבתי הספר ובמקומות העבודה - בכל מקום ישנם מכשירי חשמל קטנים העלולים לפלוט קרינה לאוויר הפתוח וחשוב מאד לעקוב ולהיות כל הזמן עם האצבע על הדופק על מנת לדעת האם הקרינה הנפלטת נמצאת בטווח התקין, הסביר והמותר או שיש צורך להביא להפחתתה. אישור קרינה הוא מסמך מאושר מטעם מקור רשמי ומקצועי המאשר כי במקום שנבדקה בו רמת הקרינה נמצאה כי מדובר ברמה סבירה שאינה מסוכנת ולכן אין צורך בביצוע פעולות הקשורות בקרינה זו.

 

מסמך אישור קרינה דרוש במגוון רחב של מקרים - לפני בניית בית או בניין חדש, במקרה שבו אדם מסוים חושד בפליטת כמות גדולה של קרינה ומבקש סיוע מקצועי על מנת לאמת או להפריך את החששות שלו או בעת בדיקה שגרתית במקומות הדורשים זרת, כמו למשל מרפאות או מכונים שבהם יש שימוש במכונות הפולטות קרינה כחלק מהפעילות הרגילה שלהן - מכונות צילומי רנטגן במרפאות שיניים, צילומי אולטרסאונד וכדומה.

 

כאשר מגיעים אל מקום שידוע שנפלטת בו קרינה חשוב לבקש לראות את המסמך של אישור קרינה על מנת לוודא שהמקום בטוח לשהייה בו. ישנם סוגי קרינה שעלולים לסכן נשים בהיריון ואת העוברים שהן נושאות והכניסה של נשים בהיריון למקומות כאלה אסורה באופן חד משמעי. לכן חשוב לשאול ולדעת מראש האם ידוע על קרינה כלשהי שנפלטת ובמידה וכן - האם התקבל אישור קרינה מקצועי, רשמי ומוסמך בנוגע לקרינה זו. אישור זה מונפק אך ורק על ידי עובדים או חברות שקיבלו היתר לכך מטעם המדינה ולכן הוא רשמי ואין עליו כל עוררין.

 

קבלת אישור קרינה והצגתו לראווה מהוות אמצעי זהירות והוכחה שאותו המקום אינו מסכן את בריאותם של אלה המגיעים אליו ודואג לשלומם. לא הרבה אנשים יודעים שזכותם לבקש לראות אישור זה על מנת לחוש שהם נמצאת בסביבה נקייה ובטוחה מסכנות. כאשר מתעוררת שאלה מומלץ לפנות אל איש מקצוע מתחום הקרינה על מנת להתייעץ.

 

לייעוץ חייגו: 03-6022210